Katarzyna Litwinowicz: 601 528 686

Katarzyna Hyla: 509 920 115

Online Booksy

Nadmiar tkanki tłuszczowej

Problemy

Tkanka tłuszczowa znajduje się głównie w warstwie podskórnej (wzmacnia i nadaje skórze elastyczność) oraz otacza niektóre narządy wewnętrzne. Komórki tłuszczowe uwalniają tłuszcz, jako materiał energetyczny dla procesów oddychania komórkowego, w miarę zapotrzebowania organizmu (jest również materiałem zapasowym). Poza magazynowaniem tłuszczów, tkanka tłuszczowa pełni rolę warstwy termoizolacyjnej dla organizmu oraz ochronnej dla niektórych narządów , a także pełni funkcję gruczołu wydzielania wewnętrznego. Nadmiar tkanki tłuszczowej może być uogólniony i wtedy mamy do czynienia z otyłością uogólnioną, lub może dotyczyć ściśle określonego regionu naszego ciała i wtedy mówimy o otyłości miejscowej lub lokalnej.

Ze względu na rozmieszczenie tkanki tłuszczowej w organizmie wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje otyłości:

• otyłość typu gruszka (udowo-pośladkowa)
• otyłość typu jabłko (brzuszna, wisceralna)

Lokalne nagromadzenie depozytów tłuszczowych nie dotyczy wyłącznie osób z nadwagą, ale bardzo często osób z prawidłową masą ciała. Zazwyczaj miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej jest niemożliwy do redukcji za pomocą leczenia dietetycznego i/lub ćwiczeń. Przyczyny odkładania się depozytów miejscowych nie są do końca poznane. Wymienianych jest wiele różnych czynników, do których zaliczamy: czynniki genetyczne, zaburzenia endokrynologiczne (hormonalne), niewłaściwe nawyki żywieniowe, płeć, siedzący tryb życia, małą aktywność fizyczną.

Do ich powstania może przyczynić się nieprawidłowe odżywianie (przekarmianie ) w okresie dzieciństwa. Liczba komórek tłuszczowych zwiększa się jedynie do okresu dojrzewania. W późniejszym okresie życia istniejące komórki tłuszczowe mogą jedynie zwiększać lub zmniejszać swoją objętość, praktycznie nie występują ich podziały. Spożywanie zbyt kalorycznych posiłków w dzieciństwie, prowadzi w pierwszym okresie do zwiększenia liczby komórek gromadzących tłuszcz, dopiero później do wzrostu ich średnicy. Podobny problem powstaje, gdy duża liczba komórek w danym miejscu jest uwarunkowana genetycznie. W takich przypadkach zdecydowanie trudniej jest uzyskać i wymodelować prawidłową sylwetkę przy pomocy diety i ćwiczeń w dorosłym życiu.

Najczęściej nadmierne depozyty tłuszczu zlokalizowane są na: brzuchu, biodrach, udach, pośladkach, plecach i okolicy nadkolanowej, podbródku, okolicy żuchwy, okolice wzgórka łonowego.

Najczęściej polecanymi zabiegami są:

Mezoterapia:

Mezoterapia Igłowa

Masaż Bańką Chińską

Masaż Bańką Chińską - Redukcja cellulitu, zmniejszenie obwodów i ujedrnienie skóry ciała

Endermologia z falą radiową - Lipomax Plus

Lipomax Plus - Intensywny zabieg modelujący będący połączeniem masażu endermologicznego z falą radiową

Lipoliza Bezigłowa

Lipo Kontour NNM - lipoliza bezigłowa, redukcja tkanki tłuszczowej

AROSHA - bandaże modelujące

AROSHA - zabieg na problematyczne partie ciała z peelingiem, bandażami i masażem bańką chińską

Dieta!

Odpowiednia dieta - najważniejszy czynnik w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej

Kontakt

New Derm
Gabinet Kosmetologii i Trychologii

ul. Piłsudskiego 89 lokal 8 (I piętro)
50-019 Wrocław

Tel. 601 528 686 | 509 920 115

Rejestracja wizyt 9:00 - 17:00

Karolina Miguła | Agnieszka Lewandowska Katarzyna Litwinowicz: 601 528 686

Katarzyna Hyla: 509 920 115

Online