Katarzyna Litwinowicz: 601 528 686

Katarzyna Hyla: 509 920 115

Online Booksy

Zabiegi Antycellulitowe we Wrocławiu

Cellulit

Problemy

Ponad 80% dorosłych kobiet doświadcza problemów z cellulitem. Występowanie cellulitu, widocznego pod postacią nierówności skórnych na udach, pośladkach i brzuchu, ma niewielki związek z prowadzonym trybem życia, gdyż nawet osoby regularnie uprawiające sport nie są zabezpieczone przed tym problemem. Cellulit jest przypadłością, która częściej dotyka kobiety niż mężczyzn. Dlaczego?

Powodem jest delikatniejsza kobieca skóra, inny układ komórek tłuszczowych oraz zmiany hormonalne.Gdy skóra się starzeje, kolagen i tkanka łączna tracą elastyczność, co sprawia, że skóra właściwa ulega osłabieniu. Proces starzenia wpływa również na układ metaboliczny, hormonalny i naczyniowy, czego wynikiem są kłopoty z usuwaniem produktów przemiany materii. Zmianom tym szczególnie ulegają drenaż limfatyczny i mikrokrążenie.

Powstałe nagromadzenie szkodliwych produktów przemiany materii jest powodem zmian w obrębie tkanki łącznej i komórek tłuszczowych umiejscowionych w strukturze kolagenu. Komórki tłuszczowe powiększają się naciskając na naczynia krwionośne, co jest powodem obrzęków lub opuchlizny. Komórki te są wypychane do góry w kierunku płytszych warstw skóry właściwej, a pasma włókniste, które normalnie podtrzymują napięcie skóry, stają się mniej elastyczne i są pułapką dla przemieszczonych komórek. Pojawienie się tzw. „skórki pomarańczowej” jest spowodowane ograniczoną długością pasm włóknistych, które ściągają skórę w głąb w stronę własnych przyczepów.
Wraz z wiekiem gromadzący się tłuszcz staje się problemem, a komórki tłuszczowe pęcznieją i powiększają się. Sprawność naturalnego systemu drenażu limfatycznego ciała ulega obniżeniu, więc szkodliwe produkty przemiany materii nie są usuwane już tak skutecznie. Ważną rolę odgrywają również czynniki krytyczne, takie jak mikrokrążenie i przepływ krwi.

Terapia redukująca cellulit to proces złożony, wymagający od Pacjenta systematyczności przy wykonywanych zabiegach oraz zmiany nawyków żywieniowych i stylu życia. Skuteczność terapii w dużym stopniu uzależniona jest od działań, które Klient podejmuje w domu - automasaże, odpowiednia dieta, ćwiczenia. Zabiegi redukujące cellulit powinny obejmować poprawę cyrkulacji krwi, stymulację drenażu limfatycznego - zmniejszenie obrzęków, usunięcie toksyn, zmniejszenie komórek tłuszczowych, pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny oraz przywrócenie prawidłowej struktury tkanki łącznej.

Najczęściej polecanymi zabiegami są ( klikając w wybrany zabieg dowiesz się więcej na jego temat ):

Mezoterapia:

Mezoterapia Bezigłowa NNM
Mezoterapia Igłowa

Masaż Bańką Chińską

Masaż Bańką Chińską - Redukcja cellulitu, zmniejszenie obwodów i ujedrnienie skóry ciała

Endermologia z falą radiową - Lipomax Plus

Lipomax Plus - Intensywny zabieg antycellulitowy będący połączeniem masażu endermologicznego z falą radiową

Lipoliza Bezigłowa

Lipo Kontour NNM - Lipoliza bezigłowa, redukcja tkanki tłuszczowej

AROSHA - bandaże antycellulitowe

AROSHA - zabieg na problematyczne partie ciała z peelingiem, bandażami i masażem bańką chińską

Kontakt

New Derm
Gabinet Kosmetologii i Trychologii

ul. Piłsudskiego 89 lokal 8 (I piętro)
50-019 Wrocław

Tel. 601 528 686 | 509 920 115

Rejestracja wizyt 9:00 - 17:00

Karolina Miguła | Agnieszka Lewandowska Katarzyna Litwinowicz: 601 528 686

Katarzyna Hyla: 509 920 115

Online