Katarzyna Litwinowicz: 601 528 686

Katarzyna Hyla: 509 920 115

Online Booksy

Zabiegi Redukujące Rozstępy

 Zabiegi Redukujące Rozstępy

Rozstępy powstają w wyniku gwałtownego rozciągania skóry, jakie ma miejsce podczas szybkiego przybierania na wadze, a także w przypadku zaburzeń hormonalnych (głównie zwiększonej produkcji hormonu stresu - kortyzolu) dochodzi do przerywania włókien kolagenowych w skórze i ich osłabienia. Miejsca ubytku włókien przybierają na skórze barwę czerwono-siną , ponieważ prześwituje przez nie sieć naczyń krwionośnych. Rozstępy pojawiają się bardzo często w okresie dojrzewania, zwiększania masy ciała, czy też w chorobie Cushinga (nadmiar kortyzolu). Narażone na nie są również osoby przyjmujące sterydy, zarówno w celach leczniczych, jak i w kulturystyce. Kobietom w ciąży grożą rozstępy na piersiach oraz brzuchu, a także rzadziej w innych miejscach ciała, np. biodrach, udach, plecach.

Jak usunąć rozstępy?

Jeśli rozstępy nie zdążyły jeszcze zblednąć i przybrać barwy otaczającej skóry powinniśmy jak najszybciej przystąpić do ich zwalczania. Pomocne będą kremy na rozstępy. Zawierają one w swoim składzie liczne substancje czynne, na przykład kolagen, wyciągi roślinne, oleje, ale najsilniejsze działanie mają te z kwasami owocowymi, np. glikolowym oraz retinolem. Ich skuteczność będzie znacząca tylko wtedy, gdy połączymy ich stosowanie z codziennym peelingiem i masażem zmienionych okolic ciała. Jeśli natomiast rozstępy przybrały już barwę białą, dostępne kremy nie są w stanie ich zmniejszyć ani usunąć. Z pomocą może nam przyjść dermatologia estetyczna oferująca szereg zabiegów likwidujących rozstępy: mikrodermabrazję, peelingi chemiczne, mezoterapię czy usuwanie przy pomocy lasera.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów przygotowaliśmy skuteczne i zarazem bezpieczne metody pozwalające zmniejszyć widoczność rozstępów. Proponujemy profesjonalne zabiegi renomowanych firm wykonywane na bezpiecznych i bardzo skutecznych preparatach dających zauważalne efekty już po jednym zabiegu. W przypadku rozstępów należy jednak mieć na uwadze, że skuteczna terapia powinna być przeprowadzona sumiennie, zgodnie z zaleceniami kosmetologa. Tylko połączenie pielęgnacji domowej Klienta z zabiegami gabinetowymi daje możliwość osiągnięcią zadowalających rezultatów.

MEZOTERAPIA Igłowa oraz Mikroigłowa

W przypadku obecnych obok rozstępów wyraźnych oznak pogorszenia jakości skóry jak: suchość, wiotkość, nierówna powierzchnia i brak elastyczności zalecamy zabiegi mezoterapii koktajlem substancji aktywnych opartym na kwasie hialuronowym , aminokwasach, wyciągach roślinnych i peptydach, których synergiczne działanie wyraźnie wygładzi skórę. W zależności od wskazań, wieku pacjenta oraz jego preferencji koktajl może zostać podany metodą igłową lub mikroigłową przy pomocy INNO Rollera. Każda z tych metod pozwala na uzyskanie wyraźnych efektów poprawy stanu skóry oraz wygładzenie istniejących rozstępów. Mezoterapia intensywnie odżywia skórę, stymuluje ją, dzięki czemu jej powierzchnia wyraźnie się wygładza, a blizny stają się mniej widoczne.
Mezoterapia jest również doskonałą metodą profilaktyczą zapobiegającą wiotczeniu skóry i osłabieniu włókien kolagenowych.

MIKRODERMABRAZJA - wygładzenie, rozjaśnienie i poprawa struktury skóry

Mikrodermabrazja to od dawna znana metoda poprawy kondycji skóry, która doskonale sprawdza się takze w przypadku rozstępów. Może być wykonywana przez cały rok jako zabieg podstawowy lub uzupełnienie inncyh procedur zabiegowych, np. mezoterapii, peelingów chemicznych. Systematyczne wykonywanie mikrodermabrazji pozwala cieszyć się piękną skórą znacznie dłużej. Zabieg składa się ze złuszczania, aktywnej ampułki oraz algowej maski regenerującej. Efekt jest niemalże natychmiastowy, zabieg przywraca gładkość skóry, poprawia jej kondycję, koloryt i wygląd. W przypadku intensywnych rozstępów polecamy stosowania po zabiegu mikrodermabrazji maski retinolowej Collagen Booster III, która intensywnie stymuluje głębokie warstwy skóry dając efekt wygładzenia rozstępów.

PEELINGI CHEMICZNE - Skin Recovery, Retises CT Yellow Peel, Peeling Jessnera

Peelingi chemiczne stosowane na rozstępy charakteryzują się wysoka skutecznością, ale też i intensywnością działania, przez co zalecamy stosowanie ich w okresie jesienno-zimowym. Składnikami skutecznymi w redukcji blizn są: rezorcyna, kwas salicylowy, retinol, kwas pirogronowy, glikolowy, trójchlorooctowy. Zauważalne efekty występuja juz po pierwszym zabiegu, jednak zalecane jest wykonanie pełnej terapii zabiegowej zwykle składającej się z ok. 4-6 zabiegów w odstępach 14-30 dniowych.

CENNIK ZABIEGÓW REDUKUJĄCYCH ROZSTĘPY

Kontakt

New Derm
Gabinet Kosmetologii i Trychologii

ul. Piłsudskiego 89 lokal 8 (I piętro)
50-019 Wrocław

Tel. 601 528 686 | 509 920 115

Rejestracja wizyt 9:00 - 17:00

Karolina Miguła | Agnieszka Lewandowska Katarzyna Litwinowicz: 601 528 686

Katarzyna Hyla: 509 920 115

Online