Katarzyna Litwinowicz: 601 528 686

Katarzyna Hyla: 509 920 115

Online Booksy

Peeling fotodynamiczny Wrocław - Ses Chlorophyll PDT

Peeling fotodynamiczny SES Chlorophyll PDT

peeling fotodynamiczny Wrocław

SES Chlorophyll PDT to nowej generacji peeling aktywowany światłem IPL lub LED o określonej długości fal. Jest to zabieg wskazany dla skóry z tendencją do trądziku, trądziku różowatego, stanów zapalnych i przebarwień będących ich konsekwencją. Formula SES Chlorophyll PDT oparta jest o liposomalną chlorofilynę, ryboflawinę, tryptofan i retinol.

Chorofilina jest pochodną chlorofilu, jest substancją zdolną pochłaniać światło widzialne o określonej długości fali (450nm – światło niebieskie i 630nm – światło czerwone) aktywując metabolizm komórkowy i jednocześnie prowadząc do uruchomienia procesów regeneracji tkanek. W połączeniu ze światłem widzialnym znacząco zwiększa procesy syntezy ATP. Wykazuje silne działanie przeciwutleniające, blokuje procesy peroksydacji lipidów oraz produkcji kwasu azotowego. Wykazuje działanie przeciwzapalne i antymutagenne, chroni DNA komórkowe przed uszkodzeniami.

Ryboflawnia jest koenzymem niezbędnym do produkcji energii komórkowej. To główny składnik kofaktorów FAD i FMN ( niezbędne w procesie produkcji energii). Przyłącza się do kwasów nukleinowych w komórkach i pod wpływem światła aktywuje się prowadząc do ich rozerwania i dezaktywacji patogenów. Wspiera aktywację tryptofanu i zmienia się wraz z nim w nadtlenek prowadząc do szybkiej redukcji zapalnych zmian trądzikowych.

Witamina A w postaci retinolu i retinaldehydu przyspiesza wymianę komórek naskórka, wzmacnia jego strukturę, działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, ograniczając produkcję sebum oraz nadaktywność komórek barwnikowych.

Zastosowanie wspólnie tych elementów wraz z oddziaływaniem energii świetlnej prowadzi do szybkiej poprawy w zakresie redukcji populacji P. Acnes oraz zapalnych zmian trądzikowych, ograniczenia produkcji łoju, wyciszenia procesu zapalnego, odblokowaniu porów, wygładzenia skóry, rozjaśnienia przebarwień pozapalnych. Jest metodą bezpieczną, nieinwazyjną i efektywną.

Wskazania do zastosowania SES Chlorophyll PDT:

- trądzik różowaty
- trądzik młodzieńczy ze stanami zapalnymi
- odmłodzenie skóry wrażliwej, naczynkowej
- przebarwienia pozapalne
- blizny i ślady potrądzikowe
- działanie odświeżające, regeneracyjne

Efekty zabiegów SES Chlorophyll PDT

- redukcja zmian trądzikowych
- redukcja rumienia
- rozjaśnienie przebarwień
- regeneracja skóry na poziomie komórkowym
- zmniejszenie stanów zapalnych
- wygładzenie skóry
- zwężenie porów skóry i redukcja wydzielania sebum

Seria zabiegów to 4-6 sesji wykonywanych w 14-30 dniowych odstępach.

Kontakt

New Derm
Gabinet Kosmetologii i Trychologii

ul. Piłsudskiego 89 lokal 8 (I piętro)
50-019 Wrocław

Tel. 601 528 686 | 509 920 115

Rejestracja wizyt 9:00 - 17:00

Karolina Miguła | Agnieszka Lewandowska Katarzyna Litwinowicz: 601 528 686

Katarzyna Hyla: 509 920 115

Online