Katarzyna Litwinowicz: 601 528 686

Katarzyna Hyla: 509 920 115

Online Booksy

Kwasy Owocowe AHA

 Owocowe AHA

PEELING KWASEM PIROGRONOWYM - Pyruvic Peel Sesderma

Kwas pirogronowy to alfa-ketokwas obecny w naturze (jabłka, sfermentowane owoce, ocet) posiadający właściwości :

• sebostatyczne - silne działanie regulujące sebum i zmniejszające tłustość skóry łojotokowej i trądzikowej,
• dermoplastyczne - stymulacja syntezy kolagenu na poziomie skóry właściwej,
• antybakteryjne – znaczące obniżenie miejscowego pH, co działa bakteriostatycznie,
• złuszczające - mniejsze przyleganie komórek naskórka, co powoduje utratę łączności i w następstwie następuje ścieńczenie warstwy rogowej,
• komedolityczne (przeciwzaskórnikowe),
• działa rozjaśniająco i zwiększa świetlistość skóry.

Peeling chemiczny z kwasem pirogronowym może być używany w walce z trądzikiem, tłustą skórą, powierzchniowymi zaburzeniami pigmentacji skóry, zmarszczkami. Może powodować zaczerwienienie krótkotrwałe i zazwyczaj ledwo zauważalne.

Wskazania do peelingu kwasem pirogronowym:

• trądzik i jego następstwa: trądzik w fazie aktywnej, blizny potrądzikowe, łojotok trądzik różowaty
• zaburzenia pigmentacji: ostuda (melasma), przebarwienia pozapalne
• zmarszczki, fotostarzenie skóry
• zaburzenia rogowacenia naskórka: rogowacenie przymieszkowe

Zabieg składa się z przygotowania skóry, nałożenia peelingu na odpowiedni czas, nałożenia dobranej ampułki/ serum oraz maski algowej na zakończenie. Efekt poprawy stanu skóry widoczny jest już po jednym zabiegu. Peeling może być powtarzany co 10-21 dni najlepiej w serii ok. 4-6 zabiegów.

 Owocowe AHA

PEELING KWASEM GLIKOLOWYM Sesglycopeel Sesderma

Peeling kwasem glikolowym ma bardzo szeroki zakres działania: głęboko nawilża, regeneruje skórę i przywraca jej sprężystość, pobudzając do działania fibroblasty, a więc komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny. Wygładza zmarszczki i blizny (także potrądzikowe), rozjaśnia przebarwienia różnego rodzaju – piegi, przebarwienia posłoneczne, melasma, plamy soczewicowate (nieregularne przebarwienia nabyte lub wrodzone, w przeciwieństwie do piegów nie ciemnieją na słońcu). Zwiększa grubość skóry właściwej, która z wiekiem staje się coraz cieńsza oraz oczyszcza skórę z zaskórników oraz zwęża pory.

Po peelingu kwasem glikolowym może wystąpić drobnopłatowe złuszczanie (2-3 dni po zabiegu), przez ok. 24-48 godzin na twarzy może utrzymywać się niewielki rumień, uczucie ściągania, mogą pojawić się niewielkie strupki. Nie jest wymagana długoterminowa rekonwalescencja (można chodzić do pracy).

Wskazane wykonanie kolejnego zabiegu po upływie 10 - 14 dni; aby uzyskać zamierzone efekty należy wykonać serię 6-8 seansów co 10-14 dni. Można je powtarzać 2 razy w roku .

Zabieg składa się z przygotowania skóry, nałożenia peelingu na odpowiedni czas, nałożenia dobranej ampułki oraz maski algowej na zakończenie. Efekt poprawy stanu skóry widoczny jest już po jednym zabiegu. Przy skórach zanieczyszczonych proponujemy bezpośrednio przed peelingiem glikolowym wykonać oczyszczanie skóry, np. peelingiem kawitacyjnym lub metoda tradycyjną. Dzięki temu pory zostają odblokowane a kwas glikolowy działa efektywniej.

 Owocowe AHA

PEELING KWASEM MIGDAŁOWYM - Mandelac Sesderma

Kosmetyczny peeling kwasem migdałowym to jeden z bardziej uniwersalnych zabiegów złuszczających wierzchnie warstwy naskórka. Używany w trakcie zabiegu żelowy kwas migdałowy zapewnia skuteczną i jednocześnie łagodną oraz bezpieczną eksfoliację. Zaletą zabiegu jest to, że nie powoduje podrażnień, reakcji alergicznych ani dyskomfortu w postaci zaczerwienienia, pieczenia czy swędzenia skóry przy jednoczesnym wysokim stopniu eksfoliacji naskórka. Kwas migdałowy ponadto nie uwrażliwia skóry na słońce, zabieg może więc być wykonywany przez cały rok.

W trakcie zabiegu zostaje usunięty zrogowaciały naskórek, następuje rozjaśnienie skóry i jej oczyszczenie, po zabiegu natomiast – zintensyfikowane wchłanianie składników aktywnych, które zaaplikujemy po zmyciu preparatu z kwasami. Zabieg ma właściwości przeciwbakteryjne i sebostatyczne, dzięki czemu skutecznie zmniejsza ilość wykwitów trądzikowych i zaskórników oraz zmniejsza łojotok. Jego efektem jest przyśpieszenie odnowy komórkowej – spłycenie zmarszczek, wyrównanie kolorytu oraz wygładzenie naskórka.
Kosmetyczny peeling kwasem migdałowym polecamy wykonywać w seriach 4-10 zabiegów w odstępach 7-14 dni. Zabieg ten idealnie uzupełnia procedury oczyszczające skórę jak mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny. Takie połączenie zwiększa intensywność penetracji kwasu wgłąb skóry i tym samym zwiększa intensywność i efektywność zabiegu.

Rzobudowaną ofertę peelingów kwasowych znajdziecie Państwo w dziale: PEELINGI CHEMICZNE

Zabacz także:

Mikrodermabrazja
Peeling kawitacyjny
Oczyszczanie skóry

CENNIK ZABIEGÓW Z KWASAMI

Kontakt

New Derm
Gabinet Kosmetologii i Trychologii

ul. Piłsudskiego 89 lokal 8 (I piętro)
50-019 Wrocław

Tel. 601 528 686 | 509 920 115

Rejestracja wizyt 9:00 - 17:00

Karolina Miguła | Agnieszka Lewandowska Katarzyna Litwinowicz: 601 528 686

Katarzyna Hyla: 509 920 115

Online